“Gidroproyekt”da mehnat muhofazasi bo‘yicha rejalashtirilgan attestatsiya boshlandi
Toshkent, 2025 yil 25-avgust. – “Gidroproyekt” aksiyadorlik jamiyatida 25–29 avgust kunlari xodimlarning mehnat muhofazasi bo‘yicha yillik bilim tekshiruvi o‘tkazilmoqda. Tadbirlar jadvali direktor R.A. Paratov tomonidan tasdiqlangan.
Tekshiruv tashkilotning barcha bo‘linmalarini qamrab oladi va maxsus imtihon biletlari asosida amalga oshiriladi. Savollar mehnat muhofazasi to‘g‘risidagi qonunchilik, ichki tartib-qoidalar, elektr xavfsizligi hamda favqulodda vaziyatlarda harakat qilish tartibiga oid mavzularni o‘z ichiga oladi.
Mazkur tekshiruvning maqsadi – xavfsiz mehnat sharoitlarini ta’minlash va ishlab chiqarishda jarohatlanishlarning oldini olishdir. Jarayon uchun mas’ullar – mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi xizmati yetakchi mutaxassisi N.E. Xushvaqtov hamda mualliflik nazorati bo‘limi boshlig‘i B.K. Qulmuhamedovlar.

В АО «Гидропроект» началась плановая аттестация по охране труда
Ташкент, 25 августа 2025 г. – В акционерном обществе «Гидропроект» с 25 по 29 августа проходит ежегодная проверка знаний сотрудников по охране труда. График мероприятий утвержден директором Р.А. Паратовым.
Проверка охватит все подразделения организации и будет проводиться по специальным экзаменационным билетам. Вопросы включают законодательство об охране труда, правила внутреннего распорядка, электробезопасность и действия при чрезвычайных ситуациях.
Мероприятие направлено на обеспечение безопасных условий труда и предотвращение производственного травматизма. Ответственные за проведение – ведущий специалист службы охраны труда и техники безопасности Н.Э. Хушвактов; и начальник отдела авторского надзора Б.К.Кулмухамедов.