Hurmatli vatandoshlar!
“Gidroproyekt” AJ jamoasi nomidan barcha O‘zbekiston Respublikasi fuqarolarini Mustaqilligimizning 34 yilligi bilan chin dildan tabriklaymiz!
O'tgan yillar davomida mamlakatimiz shonli taraqqiyot yo‘lini bosib o‘tib, hayotning barcha sohalarida katta yutuqlarga erishdi. Bugun O‘zbekiston kelajakka dadil qadam bosib, keng ko‘lamli loyihalarni amalga oshirmoqda va xalqaro maydonda mavqeyini mustahkamlamoqda.
Bu yil o‘zining 95 yilligini nishonlayotgan “Gidroproyekt” AJ deyarli bir asr davomida Vatanimiz taraqqiyoti jarayonida ishtirok etayotganidan g‘ururlanadi. Gidrotexnika va gidroenergetika inshootlarini loyihalash sohasida Respublikamizning yetakchi tashkiloti sifatida biz Mamlakatimizning suv-energetika xavfsizligini mustahkamlashga va uning infratuzilmasini rivojlantirishga o‘z hissamizni qo‘shib kelmoqdamiz.
Yuqori malakali mutaxassislarimiz o‘ziga xos tajriba va bilimlari bilan murakkab texnik yechimlarni nafaqat O‘zbekistonda, balki xorijiy mamlakatlarda ham samarali amalga oshirib, yurtimiz nomini dunyoga tanitmoqda.
Barcha yurtdoshlarimizga sihat-salomatlik, baxt, farovonlik, musaffo osmon va jonajon O‘zbekistonimiz ravnaqi yo‘lida yangi yutuqlar tilaymiz!

Уважаемые соотечественники!
От имени коллектива АО «Гидропроект» сердечно поздравляем всех граждан Республики Узбекистан с 34-й годовщиной Дня Независимости!
За эти годы наша страна прошла славный путь становления и развития, достигнув значительных успехов во всех сферах жизни. Сегодня Узбекистан уверенно смотрит в будущее, реализуя масштабные проекты и укрепляя свои позиции на международной арене.
АО «Гидропроект», отмечающий в этом году свое 95-летие, гордится тем, что на протяжении почти века участвует в созидательном процессе развития нашей Родины. Как головная организация республики в области проектирования гидротехнических и гидроэнергетических сооружений, мы вносим свой вклад в укрепление водно-энергетической безопасности страны и развитие её инфраструктуры.
Наши специалисты с уникальными компетенциями и богатым опытом продолжают реализовывать сложные технические решения как в Узбекистане, так и за рубежом, прославляя имя нашей страны далеко за её пределами.
Желаем всем крепкого здоровья, счастья, благополучия и новых успехов во имя процветания любимого Узбекистана!